Прийняття спадщини, спори щодо розподілу спадкового майна – це ті життєві ситуації, з якими рано чи пізно доводиться стикатися більшості людей – навіть тим, чия діяльність є далекою від юриспруденції. Це життєві ситуації, у яких, незважаючи на емоційний стан, необхідно дотримуватися всіх нюансів законної процедури спадкування та строків прийняття спадщини. Ураховуючи велику вартість спадкового майна – своєчасна юридична допомога стає вкрай необхідною.
В Україні успадкувати майно можливо за законом або за заповітом. Для виникнення можливості спадкування за законом необхідно належати до однієї з шести черг спадкоємців. Спадкоємцями за заповітом, натомість, може бути будь-хто, незалежно від родинного зв’язку. Заповіт, у разі його наявності, має перевагу в порівнянні з загальним порядком: якщо є заповіт, черги спадкоємців втрачають своє значення. Проте існують категорії осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині, навіть тоді, коли їхні прізвища не зазначено в заповіті.
Аби успадкувати майно в дійсності, а не лише на папері, стати власником належної Вам частки майна, вступити у права та обов’язки, Вам необхідно прийняти спадщину. Втім, у процедурі існує безліч деталей, нюансів та інших «підводних каменів». Юридичні послуги щодо спадкування убезпечать Вас від цих ризиків.